Świecowanie i lejkowanie uszu - metodą INDIAN HOPI

Naturalne zabiegi wzorowane na praktykach medycznych amerykańskich Indian Hopi fantastyczne rezultaty oczyszczające i leczące uszu i zatok - powinieneś to wypróbować

Historia

Praktyka tej starożytnej, delikatnej i naturalnej terapii pochodzi z Azji, stosowana była również przez Indian obu Ameryk. W czasach nowożytnych Indianie Amerykańscy: Hopi i Cherokee oraz Indianie z Meksyku wciąż używają świecowania jako środku leczniczego. Poprzez Indian Hopi - ludzi których charakteryzowała rozległa wiedza dotycząca różnych metod leczniczych oraz wielki rozwój duchowy - wiedza dotycząca świecowania dotarła do Europy.

Budowa ziołowej świecy leczniczej.

Ziołowa świeca lecznicza ma kształt rurki. Długość i średnica świecy dostosowana jest do wielkości otworu ucha oraz potrzebnego czasu spalania. Świece wykonywane są według tradycyjnych indiańskich receptur. Wykonuje się je ręcznie z włókna lnianego, wyse-lekcjnowanego ekstraktu miodowego, wosku. Najważniejsze składniki lecznicze to olejki eteryczne i sproszkowane zioła, o składzie i ilości dobranej wg indiańskiej tradycji. Do produkcji używane są zioła rosnące w naturalnym stanie, ciągła kontrola jakości wyklucza możliwość zanieczyszczeń radioaktywnych.

Co potrzebne jest do wykonania zabiegu?

 1. Dwie świece ziołowe Hopi.
 2. Pokrowiec na głowę, z otworem na ucho.
 3. Pałeczki z wcirami -do oczyszczenia uszu.
 4. Zapałki lub paląca się zwykła świeca.
 5. Szklanka z wodą.
 6. Krem.
 7. Mała poduszeczka.
 8. Ręcznik.
 9. Waciki do zatkania uszu po zabiegu.

Oryginalne świecowanie ucha jest z powodzeniem stosowane od lat w wielu krajach świata. Wykonywanie zabiegu jest proste, powinno odbywać się w atmosferze relaksu i ciszy.

Wykonywanie zabiegu.

 • należy wytworzyć odpowiedni nastrój (łagodna muzyka, zapalona świeca), kładziemy osobę na boku, pod głowę podkładamy małą poduszkę przykrytą ręcznikiem.
 • kremujemy małżowinę uszną i okolice ucha masujemy przez 2-3 minuty
 • przykrywamy głowę pokrowcem zabezpieczającym przed zabrudzeniem głowy popiołem. Małżowinę uszną wyjmujemy przez wykonany w pokrowcu otwór.
 • smarujemy kremem (używając do tego celu pałeczek z wacikami) wlot kanału usznego
 • zapalamy świecę ziołową Hopi. Po zapaleniu odpowiedniego końca świecy, drugi jej koniec należy delikatnie, lecz stanowczo włożyć do kanału słuchowego.

Ważne jest, aby podczas jednego zabiegu było świecowane obydwoje uszu. Świeca musi być ustawiona w uchu pionowo. Istotne jest aby dym nie wydostawał się z kanału ucha przy świecy. Palącą się świecę trzymaj aż do spalenia się jej do poziomu srebrnej blaszki. Po wypaleniu się świecy do poziomu srebrnej blaszki, niedopałek delikatnie wyjmujemy i wkładamy do szklanki z wodą, a ucho oczyszczamy wacikiem na patyczku. Pozwalamy na krótki relax i przechodzimy do drugiego ucha - powtarzamy zabieg. Podczas spalania się świecy pacjent słyszy lekkie trzaski i zmianę ciśnienia w uchu. Po dokonaniu zabiegu na obu uszach pacjent powinien kilka minut poleżeć, a dopiero potem wstać. W obecności pacjenta należy wyjąć ze szklanki i rozwinąć zgaszone niedopałki świec i sprawdzić ich zawartość - powinny znajdować się tam: popiół oraz zanieczyszczenia i osady z ucha. Przed wyjściem pacjent powinien zabezpieczyć sobie uszy wacikami przed zimnem. Nie należy tego dnia brać prysznica ani myć głowy.

Skutki zabiegu - jak działa świecowanie?

Podczas spalania się świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono w skutek tzw. efektu komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok. Ponad 90% pacjentów opisuje obniżenie ciśnienia, "lekkość" -odczucie w okolicach uszu i w głowie jako główny efekt zabiegu. Ciśnienie krążące (tzw. prąd ciśnienia) dostarcza stężoną parę wzbogaconą ziołowymi substancjami do wewnątrz ucha. W wyniku tego następuje podrażnionych stref. Co więcej działanie prądu podciśnienia wyciąga osady i zanieczyszczenia z ucha. Podczas procesu spalania nagrzewająca się obudowa ze srebrnej blaszki przenosi łagodny, uspakajający prąd ciepła i olejków ziołowych do wnętrza ucha. Lokalnie dostarczane ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obrony danego miejsca oraz zwiększa częstość krążenia limfatycznego. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii. Cały proces jest przyjemny i skuteczny. Każdy powinien spróbować tego zabiegu.

Wskazania

 • delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny
 • podrażnienie uszu lub zatok
 • efekt uśmierzający w przypadkach drażliwości lub stresów
 • szumy w uszach - dzwonienie
 • energetyczne ożywienie w przypadkach osłabienia słyszalności
 • regulacja ciśnienia przy bólach głowy, migrenach i zapaleniach zatok oraz nieżycie nosa
 • zakłócenie krążenia w uchu
 • lokalna aktywacja limfy i procesów metabolicznych
 • stymulacja energii - cyrkulacji prądów energetycznych

Prawie wszyscy stosujący ziołowe świece Hopi opisują wynik zabiegu jako intensywny harmonijny relaks oraz efekt leczący cały system słuchowy.